25 milyon sterlinlik vurgun!

Yeni Bakış Gazetesinin Haberine göre Vakkas altınbaş’ın oğlu Orkun Altınbaş ile Sofu Altınbaş’ın oğlu Mehmet Altınbaş’tan Girne’de büyük vurgun.

25 milyon sterlinlik vurgun!

Girne Sulu Çember bölgesinde (Mete Adanır Caddesi) bulunan dükkanlar ile ilgili satış sözleşmesi yapılıyor. Sözleşmede satıcı Hüseyin Cahit lido’yu vekili Ahmet Bayraktar temsil ediyor ve sözleşmeyi satıcının yetkili vekili sıfatıyla imzalıyor.

Sözleşmede alıcılar ise  Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş olarak görünüyor. Sözleşmede dükkanların satış bedeli 7 milyon sterlin olarak yer alırken bu bedelin 4 milyon sterlin sözleşmenin imzalanması ile birlikte ödeniyor.  Kalan 3 milyonun karşılığı için ise  Altınbaş’lar karşı tarafa çek veriyor

Bir süre sonra dükkanların sahibi  Hüseyin Cahit lido ölüyor.  Lido’nun ölümünün ardından Altınbaş’lar avukatları Refet Uzun vasıtasıyla  yeni bir satış sözleşmesi hazırlıyor ...Bu sözleşmeye eski sözleşmede olmayan yüksek meblağlı  mallar da ekleniyor  ve vekil Ahmet Bayraktar’ın imzası sahteleniyor. Bu ikinci sahte sözleşme de tasdik memuruna tastiklettiriyorlar. 

İddiaya göre tasdik memuruna bu tasdik için 2 bin sterlin ödeniyor.  Bu sahte ikinci sözleşme ile Altınbaş’lar  mahkemeye müracaat edip 3 milyon sterlinlik çeklerin ödenmesinin durdurulması için ara emri alıyor.

Daha sonra Hüseyin Cahit lido’nun mirasçıları polise şikayette bulunuyor. Girne adli şube ekipleri sözleşmenin kaydını bulmak için avukat Refet Uzun’un bilgisayarına kadar birçok evraka el koyuyor. 

Bu gelişmenin ardından Girne adli şube Mehmet altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın tutuklanmak için Girne mahkemesinden derdest emri talep ediyor. Bu arada Girne ceza davaları yargıcının “gerek yok çağırırsanız gelirler” deyip  emri vermediği iddia ediliyor.

Bunun üzerine  Girne polisi de  Lefkoşa’ya gelip başsavcı ile görüşüp yargıcı şikayet ediyor. Yeni Bakış’ın elde ettiği bir başka bilgi ise, Mehmet Altınbaş’ın yurtdışında yaşadığı, Orkun Altınbaş’ın ise  yurtdışından dün Kıbrıs’a döndüğü ancak  ama tutuklanacağı haberini  almasının ardından  akşam saatlerinde adadan ayrıldığı yönünde.

YENİ BAKIŞ

Altınbaşlardan büyük yolsuzluk. Vakkas altınbaş’ın  oğlu Orkun Altınbaş  ile Sofu Altınbaş’ın oğlu Mehmet Altınbaş’tan 7 Milyon Sterlinlik vurgun.

Dükkanlar 7 Milyon sterlin karşılığı Altınbaşlara satılıyor

Yeni Bakış’ın elde ettiği bilgilere göre, Altınbaşlar adına , Hüseyin Cahit lido’yla  Girne Sulu Çember bölgesinde (Mete Adanır Caddesi) bulunan dükkanlar ile ilgili satış sözleşmesi yapılıyor. Sözleşmede satıcı Hüseyin Cahit lido’yu vekili Ahmet Bayraktar temsil ediyor ve sözleşmeyi satıcının yetkili vekili sıfatıyla imzalıyor. Sözleşmede alıcılar ise  Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş olarak görünüyor. Sözleşmede dükkanların satış bedeli 7 milyon sterlin olarak yer alırken bu bedelin 4 milyon sterlin sözleşmenin imzalanması ile birlikte ödeniyor.  

4 Milyon Sterlin ödeniyor 3 Milyon sterlin için çek kesiliyor

 Kalan 3 milyonun karşılığı için ise  Altınbaş’lar karşı tarafa çek veriyor. Bir süre sonra dükkanların sahibi  Hüseyin Cahit lido ölüyor.

Mal sahibinin ölmesiyle işler değişiyor

Lido’nun ölümünün ardından Altınbaş’lar avukatları Refet Uzun vasıtasıyla  yeni bir satış sözleşmesi hazırlıyor ...Bu sözleşmeye eski sözleşmede olmayan mallar da ekleniyor  ve vekil Ahmet Bayraktar’ın imzası sahteleniyor. Bu ikinci sahte sözleşme de tasdik memuruna tasdiklettiriyor.  

Sahte onaya 2 bin sterlin

İddiaya göre memura bu tasdik için 2 bin sterlin ödeniyor.  Bu sahte ikinci sözleşme ile Altınbaş’lar  mahkemeye müracaat edip 3 milyon sterlinlik çeklerin ödenmesinin durdurulması için ara emri alıyor.

Mirasçılar polise başvuruyor

Daha sonra Hüseyin Cahit lido’nun mirasçıları polise şikayette bulunuyor.

Girne adli şube ekipleri sözleşmenin kaydını bulmak için avukat Refet Uzun’un bilgisayarına kadar birçok evraka el koyuyor. 

Polis tutuklama emri için yargıçtan onay alamıyor

Bu gelişmenin ardından Girne adli şube Mehmet altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın tutuklanmak için Girne mahkemesinden derdest emri talep ediyor. Bu arada Girne ceza davaları yargıcının “gerek yok çağırırsanız gelirler” deyip  emri vermediği iddia ediliyor.

Mehmet Altınbaş Yurtdışında yaşıyor, Orkun Altınbaş ise yurtdışına kaçıyor

 Bunun üzerine  Girne polisi de  Lefkoşa’ya gelip başsavcı ile görüşüp yargıcı şikayet ediyor. Yeni Bakış’ın elde ettiği bir başka bilgi ise, Mehmet Altınbaş’ın yurtdışında yaşadığı, Orkun Altınbaş’ın ise  yurtdışından dün Kıbrıs’a döndüğü ancak  ama tutuklanacağı haberini  almasının ardından  akşam saatlerinde adadan ayrıldığı yönünde. Olayla ilgili şok bir başka bilgi ise Hüseyin Cahit lido’nun  Altınbaş’larla imzaladığın belgelerin de sahte olduğu ve polisin bunu da tespit ettiği yönünde.

Kaynak: Yeni Bakış 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.